Stwórz własną dietę!

Przeglądając spis diet często odnosimy wrażenie, że uch autorzy to z pewnością ludzie wykształceni. Ludzie, którzy mają na co dzień do czynienia z medycyną. Bo kto inny mógłby wymyślić dla milionów ludzi na całym świecie dietę? Nic bardziej mylnego! Mimo wszystko autorzy diet to w większości lekarze, ale nie tylko. Z resztą mało kto z nas zważa na to uwagę. Chcąc schudnąć po prostu wchodzimy na pierwszą lepszą stronę internetową o tematyce odchudzania i wybieramy dla siebie dietę. A czy kiedyś ktoś myślał, aby wymyśleć dietę samemu?

zdrowa dieta

Od razu zaznaczamy, że nie jest to takie trudne. Zdrowe odżywianie to tak naprawdę zabawa. Musimy jednak na początku poznać kilka zasad. Po pierwsze nie nastawiajmy się na wyzwanie nie do pokonania. Bycie na diecie możemy być przyjemne! Aby wytrwać w diecie starajmy się wybierać produkty, które lubimy. Jednakże cały czas pamiętajmy, że mają być to tylko i wyłącznie zdrowe artykuły. Najlepiej rozejrzeć się po okolicy i znaleźć ciekawe sklepiki, które proponują nam na przykład warzywa i owoce. Tam z pewnością znajdziemy inne zdrowe produkty, którymi warto się zainteresować. Mogą być to chociażby soki czy nawet woda mineralna. Warto odstawić zatem niegazowane napoje na powyższe propozycje.

Zatem napoje mamy z głowy. Pozostaje nam jedzenie. Tutaj warto ustalić sobie, że nasz plan będzie składał się z pięciu posiłków. Dzięki temu będziemy jeść co dwie-trzy godziny. Zatem istnieje małe prawdopodobieństwo, że będziemy głodni. Oczywiście są to trzy głównie dania i dwie przekąski. Mamy jeść mało, ale często. Pamiętajmy, aby urozmaicać sobie posiłki. Zdrowe jedzenie nie musi być nudne! I jeszcze jedno, z uwagi na fakt, że jesteśmy tylko ludźmi i nam z pewnością zdarzy się moment, w którym będziemy chcieli zjeść pizzę czy wypić jednego drinka. To nic złego. W końcu w naszym życiu wiele jest okazji do świętowania, a my nie możemy być więźniami własnego ciała. Podsumowując, jak widać z powyższego teksty, każdy z nas jest w stanie stworzyć własną dietę. W tym przypadku wystarczą po prostu chęci!